חקירות

ישנן חברות בשוק אשר עוסקות בחקירות. חברה אשר מעידה על עצמה כמומחית לתחום זה צריכה להיות בעלת ניסיון אמיתי בתחום. כדי להיות חברה המומחית בתחום זה יש צורך ממשי בצבירת ניסיון מוכח בשטח. חקירות הוא תחום מורכב אשר מצריך הכרות מעשית בכל האספקטים העשויים להקשר לעשייה שכזו. מה שאומר כי לימוד התחום מספרים בלבד, או לימוד "יבש" לא יועיל למקצוענות שמניבה תוצאות אמת. עיסוק בחקירות מצריך רגישות מרבית לצד הלקוח, אשר סביר להניח סובל מתחושה כזו או אחרת של בגידה, רמאות וספק כלשהו בצד השני. העוסקים בחקירות צריכים להיות בעלי רגישות גבוהה ואמפתיה.

הצד השני ייתכן והוא קשור ללקוח מתוך מסגרת מקצועית. קשר אחר, נפוץ יותר, הוא דרך חייו האישיים של הלקוח. כל חברת חקירות ממוצעת תוכל להעיד כמה רגיש תחום זה.

בכל מקרה, בשני הצדדים יהיה הלקוח במעורבות רגשית גבוהה. שהרי אף אדם לא אוהב, בלשון המעטה, לחוש נבגד או מרומה. שירות ממוצע של חקירות יכול להמשך ימים בודדים, במקרים קיצוניים אף יהיה מדובר בכמה שעות. טווח משך השירות הוא די רחב, וייתכן וימשך למשך יותר משנה. במקרים בהם יוצאים לחקירות מחוץ לגבולות המדינה. בכל משך זמן השירות יקבל הלקוח עדכוני ביניים מהחברה אותה שכר, וזאת על מנת להשאיר את הלקוח בתמונה. ישנו עוד יתרון להשארת הלקוח מעודכן בסטטוס החקירות. ייתכן מאוד כי תוך כדי התבהרות הפרטים, יעלו ויבואו פיסות מידע אשר נמצאות אצל הלקוח ואשר יוכלו לסייע לחברת החקירות להשלים את מלאכתה במקצוענות ואפילו לקצר את משך זמן השירות. כנראה שיהיו רגעים לא פשוטים ללקוח בעת קבלת המידע, אך תמיד עדיפה האמת על פני השקר. אם כולנו היינו כנים במאה אחוזים אחד כלפי השני, חברת חקירות כנראה לא היתה מתפתחת מעולם. אך לצערנו, היות והמצב הזה אינו קיים, ברוב המקרים, כנראה עדיין יש צורך בשירות של חקירות. יעידו על כך כל אלו שצרכו שירות שכזה, ואשר חסכו מעצמם חודשים ארוכים של יגון וסבל מיותרים. מיד לאחר גילוי הממצאים יכלו לבחור להירפא מהחוויה הלא נעימה ולהמשיך האלה בחייהם.